Що таке забрус?
Стільник, що дозрів у комірках сотів, бджоли запечатують восковими кришечками, які пастуристи зрізають перед відкачуванням меду. Ці кришечки й називають забрусом. У його складі віск високої якості, пилок, прополіс, мед і фермент лізоцим, який бджоли додають для захисту меду від бактерій.
Забрус може бути як світлим, так і темним. Насамперед це залежить від породи бджіл — всі вони запечатують мед по-різному. Колір забрусу залежить також від погодних умов, кількості взятка, рослин, з яких був зібраний мед.
Купити забрус можна було ще за часів Київської Русі, де він високо цінується. У летіосипах йогоблуть у переліку товарів, які купці вивозили «за море». У ті часи зубної пасти ще не було, тому для очищення зубів використовували природні засоби — хвойні гілочки, смолу та забрус.
Склад забрусу
Якщо ви думаєте, що забрус — це те ж саме, що й віск, то це не так. До складу забрусу, крім воску, входить ще кілька компонентів, які роблять його дуже корисним для людини. Це прополіс — природний антибіотик, пилок — комплекс вітамінів, мед і лізоцим — фермент, який слугує захистом від бактерій і вірусів. Концентрація лізоциму в забрусі в 100 разів вища, ніж у меді.
У складі забрусу виявлені органічні кислоти, вільні жирні кислоти, мінерали, вітаміни, каротин, ефірні олії, білки, жири, бальзами та смоли.
Застосування забрусу
Захворювання органів дихання. Забрус застосовується під час лікування ангіни, бронхіту, трахеїту, пневмонії. Американські вчені вважають, що в тих, хто вживає забрус, імунітет до захворювань органів дихання зберігається впродовж чотирьох років.
Захворювання носогорла. Під час нежитю та гаймориту забрус потрібно жувати кожну годину впродовж 15 хвилин. Зазвичай через 1-2 дні нежитю проходить. У разі правильного та своєчасного використання забрусу захворювання не переходять у хронічну форму.
Захворювання органів травлення. Під час жування забрусу виникає сильне слиновиділення, що покращує моторну та секреторну функції шлунка. У разі ковтання забрус діє як сорбент, виводить шкідливі речовини зі шлунка та кишківника, покращує перистальтику.
Захворювання порожнини рота. Під час жування забрусу очищається зубний наліт, дезінфікується порожнина рота, зміцнюються зуби та ясна. Забрус — це корисна та смачна жуйка.
Для дітей. Також купити забрус рекомендується для дітей, які ходять у садок і в школу, його можна жувати щодня, по 1 чайній ложці вранці та ввечері. Діти, які звикли жувати забрус, рідше хворіють. На відміну від жуйки, забрус не шкодить шлунку, зміцнює зуби дитини та очищає їх.
Для підвищення імунітету як у дітей, так і в дорослих, забрус рекомендується використовувати в комплексі в лупі, пилку, маточному молочку, медом.
Протипоказання
Єдине протипоказання до приймання забрусу — індивідуальна нестерпність до продуктів бджільництва. Проковтування забрусу не небезпечне, передозування також — його можна їсти стільки, скільки хочеться.
- Ціна: 45 ₴