Опис
Гель білого або жовтуватого кольору.
Склад
1 г препарату містить активні речовини: тімол — 250 мг, олія евкаліптова — 50 мг, ментол — 12 мг; інші складники: каргопол, проламін, гліцерин, метил парабен, вода демінералізована.
Фармакологічні властивості
Активні речовини препарату рослинного походження тому він безпечний для бджолиних сімей і не погіршує якість меду.
Тімол добувають з ефірної олії чебрецю (Thymus vulgris) або синтетичним способом. Він має виражену акарицидну, бактерицидну, віруліцидну та фунгіцидну дію.
Евкаліптова олія добувають із листя різних видів евкаліпта. Комплекс її активно активних речовин (ефірна олія, цинеол — не менш ніж 60%, пінен, інші терпеноїдні фенол альдегіди, тритерпіноїди) забезпечує антисептичну дію щодо низки бактерій, вірусів, мікроміцетів і найпростіших, стимулює посилення неспецифічної резистентності бджіл. Ментол — органічна речовина, що отримується з ефірної олії м'яти (Mentha piperita L.), має виражені акарицидні, антисептичні та фітонцидні властивості.
Комплекс трьох активних речовин забезпечує широку терапевтичну дію препарату щодо збудників вароатозу, акарапідозу, личинок воскової молі, а також запобігає розвитку мікозів (аспреггілеза й аскоферозу), збудників інфекційних захворювань бджіл (американського та європейського гнильців).
Показання
Лікування бджіл від вароатозу та профілактика акарапідозу, аскоферозу, аспергілезу, американського та європейського гнильців і личинок воскової молі.
Протипоказання
Препарат не має протипоказань із застосування в вулицях з робочими бджолами, матками та розплідом.
Спосіб застосування та дози
Контейнер із препаратом розміщують у центрі поля, зверху в межах, залишаючи між поверхнею контейнера та кришкою ульї 0,5-1 см вільного простору. Препарат використовують у таких дозах:
на сильну бджолоземлю — 50 г;
на нуклеус або слабку бджолоземлю — 25 г.
Через два тижні залишки препарату видаляють, вносять нову порцію та залишають її в ульї до повного спорожнення контейнера. У весняно-літній період оброблення закінчують за сім днів до початку основного медозбору. Літньо-осінне оброблення проводять після відкачування товарного меду за температури повітря від +15 до +27 °C.
Застереження
Персонал, що контактує з препаратом, має використовувати захисний одяг, уникати контакту препарату зі шкірою й потрапляння в очі. Після закінчення робіт треба ретельно вимити руки з милом. У разі потрапляння препарату на шкіру його необхідно змити водою з милом, а у разі потрапляння в очі — промити великою кількістю проточної води. Препарат не вдихати!
Інформація для замовлення
- Ціна: 913 ₴