Щавлева кислота "Скіф" Україна 20г
9 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 200 грн
- В наявності
- Код: 003028
- +380 (98) 053-93-20Світлана
Фармакологічні властивості: Щавлева кислота - високоефективне акарицидний засіб при ураженні кліщем Варроа (Varroa).
Дозування і спосіб застосування: Щавлеву кислоту для обробки бджіл при варроатозній інвазії застосовують двома способами: шляхом дрібнодисперсного обприскування бджіл 2% водним розчином або парами кислоти, одержуваними при її сублімацію.
Для приготування 2% водного розчину щавлевої кислоти використовують теплу (30°C) кип'ячену воду (на один літр води - 20 г щавлевої кислоти). Розчин готують перед застосуванням.
Для ущільнення бджіл на соторамках з вулика на час обробки видаляють повномедові й пергові стільники. Потім по черзі виймають соторамки та обприскують бджіл з обох сторін будь-яким дрібнодисперсним розпилювачем, факел аерозолю направляють безпосередньо на бджіл на відстані 35-40 см під кутом 40-45°. На обробку однієї соторамки, повністю обсидженою бджолами, витрачають 10-12 мл розчину. При обробці матку ізолюють. Обробку в багатокорпусних вуликах починають з нижнього корпусу.
При обробці бджіл парами щавлевої кислоти у вулику закривають верхній льоток, а в нижній вводять 10-15 клубів диму з димаря. Потім в робочу камеру-випарник влаштування засипають 1,5 -2 г препарату (на кожні 10-12 соторамок, зайнятих бджолами) і через льоток, субліматор поміщається у вулик, а клеми підключаються до акумулятора 12 В на 2,5 хвилини. Після цього клеми від'єднуються, а субліматор знаходиться в вулику ще 1 хвилину. При даному способі обробки бджолосімей матку не ізолюють. При розташуванні в кілька ярусів обробку починають з верхнього ярусу.
Бджолині сім'ї протягом активного сезону обробляють до 5 разів. При використанні водного розчину обробку проводять при температурі навколишнього повітря не нижче 16°C, а при обробці парами кислоти не нижче 10°C.
Першу обробку проводять навесні після масового обльоту бджіл. При сильному ступені ураження обробку повторюють через 7-12 днів.
У літній період роблять дві обробки з таким же інтервалом. Їх проводять після відкачки товарного меду і до початку підгодівлі. При необхідності проведення осінньої обробки її проводять після виходу бджіл з розплоду.
В цілях запобігати звиканню кліща до щавлевої кислоти, її слід застосовувати не більше 2-3 років поспіль.
Особливі вказівки: До роботи з щавлевою кислотою допускаються особи, що пройшли спеціальний інструктаж. Обробку бджіл, проводять у спецодязі й захисних засобах (халат, прогумований фартух, респіратор або протигаз, чоботи, рукавички, захисні окуляри).
Під час роботи забороняється курити, приймати їжу і воду. Після роботи спецодяг знімають, обличчя і руки ретельно миють теплою водою з милом. У разі потрапляння кислоти на шкіру її змивають водою або нейтралізують розчином питної соди.
Зберігання і транспортування щавлевої кислоти спільно з продуктами харчування і фуражем забороняються.
При використанні нагрівачів дотримуються заходи протипожежної безпеки.
Мед від бджолиних сімей, оброблених щавлевою кислотою, використовують в їжу на загальних підставах.
Умови зберігання: Щавлеву кислоту необхідно зберігати в герметично закритому посуді, окремо від харчових продуктів, при температурі від +5°C до +25°C. Берегти від дітей.
Термін придатності: 3 роки.
Виробник: Україна.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Скіф |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 9 ₴