Шпатель для перенесення личинок бджіл .
Технологія виведення маток ще далека від досконалості, оскільки пов'язана з питаннями біології розмноження і життєдіяльності сім'ї, і з розробкою відповідного високопродуктивного обладнання та інвентарю. Дуже часто саме із-за відсутності останнього матковод не в змозі максимально використовувати біологічний потенціал сімей - виховательок.
В технологію виведення маток входять підготовка та догляд за сім'ями - виховательками і щеплення личинок (яєць) з подальшою їх передачею на виховання. Ці операції складають одне ціле. Прорахунки на будь-якому з цих етапів обов'язково позначаться на кінцевому результаті — як і числі одержуваного племінного матеріалу. Насамперед це стосується щеплення личинок. Відомо, що для виведення маток найбільш підходять личинки молодого віку (до 12 год). Розмір їх фактично такий же, як у яєць. Для того щоб отримати таку личинку, необхідно мати ХОРОШИЙ ЗІР, але і воно часто підводить, якщо матковод працює з дуже світлим або темним сотому. В одному випадку личинку не видно, а в інших через відбивання світла від корму (маточного молочка) і тіла самої личинки її також складно помітити. У подібних ситуаціях фахівці використовують додаткове освітлення або частково підрізають стільники. Зменшення висоти клітинок веде до псування стільників, хоча бджоли, природно, виправляють дефекти.
Щоб збільшити число прийнятих на виховання личинок, рекомендують дотримуватися параметри мікроклімату гнізда. Личинки при нетривалому перебування поза його не гинуть, якщо температура навколишнього середовища коливається в межах 20-35°С. Більш чутливі вони до вологості повітря і прямим сонячним променям, які не тільки зневоднюють личинок, але і вбивають їх ультрафіолетовим випромінюванням. Навіть нетривалий вплив зазначених факторів може вплинути на прийом личинок сім'ями-виховательками. Менш життєздатний племінний матеріал бджоли відмовляються годувати і знищують. Тому щеплення необхідно проводити в спеціально обладнаній кімнаті або невеликому боксі, де підтримують температуру 24-25°С і відносна вологість повітря 85-95%. На жаль, багато матководы нехтують зазначеними рекомендаціями, а з-за поганої видимості об'єкта найчастіше час перенесення збільшується, зростає ймовірність травмування личинок і знижується відсоток прийому.
Зараз до послуг фахівців безліч способів і різне обладнання для підготовки личинок до маткового виховання. Найбільш поширений метод з перенесенням личинок, здійснення якого можливе тільки з використанням шпателя.
- Ціна: 132 ₴